K fašiangom tradične patrí aj detský karneval, ktorý každoročne pripravuje aj naša základná škola.

Zamaskované deti, učitelia 1. stupňa a pani asistentky zaplnili telocvičňu. Predstavila sa pestrá škála masiek (princezné, šašovia, čarodejnice, lienky, lekárky, vojaci, rôzne rozprávkové bytosti... ale aj postavičky z každodenného života). Deti šantili, súťažili, tancovali. Najkrajšie masky boli odmenené vecnými cenami. V telocvični bolo cítiť príjemnú atmosféru aj vďaka pánovi učiteľovi Borovskému, ktorý nám robil dídžeja.  Veď rozžiarené detské očká sú tou najkrajšou odmenou za všetko.

učitelia 1. stupňa

• Svet okolo nás

Dňa 17.2.2020 sa vybraní žiaci zo VII.A, VIII.A a IX.A triedy zúčastnili celoštátneho vzdelávacieho projektu SVET OKOLO NÁS v Kežmarku. Ceľom programu bolo priblížiť zaujímavé kúty našej planéty s veľkým dôrazom na medzipredmetové vzťahy. Tento školský rok nám cestovatelia v spolupráci s pedagógmi odprezentovali krajinu Irán a jej zahalenú krásu.

Materiály z projekcie a ďalšie zaujímavosti si žiaci môžu pozrieť na web stránke svetokolonas.com

Mgr. Pavlína Dubjelová

,,Deň svätého Valentína čas lásky nám pripomína.

Srdiečko maj otvorené, pre cit lásky je stvorené.

Lásku daruj každý deň, možno splníš iným sen."

V tomto duchu žiaci  si na tvorivých dielňach vytvárali pohľadnice a blahoželania pre svojich príbuzných a koho majú radi.

M. Malichová, A. Reznická

Postupujúce žiačky zo školského kola sa dňa 13. februára 2020  v kinosále MsÚ v Spišsskej Belej zúčastnili speváckej súťaže „MISS BÁBIKA“, ktorá sa konala pod záštitou  mesta Spišská Belá. Účelom tejto súťaže je udržiavanie ľudových tradícií, rozvíjanie lásky k folklóru, spevu  a podporovanie mladých talentov v oblasti spevu.

Zúčastnilo sa spolu 30 detí z Materských a Základných škôl zo Spišskej Belej, Krížovej Vsi, Lendaku, Holumnice a z Toporca.

Pri vyhlasovaní výsledkov bolo veselo, deti sa tešili z hračiek a diplomov, ktoré získali.

Vyhodnotenie: 1. miesto: Ruženka Gabčová (ZŠ Toporec)  a pekné

3. miesto: Sofia Pompová (ZŠ Toporec).

Sladká odmena potešila všetkých účinkujúcich. Deti sa tešili z hračiek, kníh, diplomov a sladkej odmeny. Všetkým blahoželáme a dúfame, že i na budúci rok sa budeme môcť zúčastniť tejto peknej súťaže.

M. Malichová

• Všetkovedko

Výsledky: Súťaže sa zúčastnilo 13 žiakov 2.-4. ročníka. Všetkovedkom školy sa stali žiačky 3. ročníka : Kristína Šoltésová a Oľga Zamkovská. Blahoželáme.

• Hviezdoslavov Kubín

Dňa 5.2. 2020 sa naši žiaci : Ruženka Gabčová-II.A, Dianka Pompová- III.A, Paulínka Čupková-V.A a Samko Klimek - V.A zúčastnili súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín v Kežmarku. Je to celoštátna postupová súťaž a prehliadka v umeleckom prednese poézie a prózy mládeže a dospelých. Z tejto štvorice postupuje Paulínka a Samko na okresné kolo 11.3.2020. Srdečne blahoželáme a držíme prsty v ďalšej súťaži.

Mgr. A .Točeková

6. december 2019 sa aj na bedmintonovom krúžku niesol v znamení príchodu Mikuláša.

Aby sme si preverili svoje hráčske schopnosti zorganizovali sme v tento deň turnaj s prívlastkom „mikulášsky“. Turnaja sa zúčastnilo 10 žiakov nášho bedmintonového krúžku. Jednotliví hráči sa na turnaj vzorne pripravili a počas úvodnej rozcvičky sa chvíľami zdalo, ako keby po telocvični pobehovalo hneď niekoľko Mikulášov a ich škriatkov. Aj keď víťazné medaily boli iba 3, nik neodišiel bez sladkej odmeny a radosti z krásne stráveného popoludnia plného pohybu, zábavy a túžby byť čo najlepší.

Víťazom turnaja sa nakoniec stal Tomáš Zemianek (9.A), druhé miesto patrilo Nikolasovi Kasenčákoví (8.A) a tretie miesto si vybojovala Zuzka Kačurová (7.A).

Autor: Mgr. Marta Kačmárová